Mindenki másképpen csinálja a jakuzzizás előtti és utáni lépéseket. Vannak, akik mártózás előtt is zuhanyoznak egy gyorsat, mások előtte és utána is, de olyan is van, aki egyáltalán nem vesz zuhanyt sem előtte sem utána.
Ki csinálja jól?
Közületi medencéknél, jakuzziknál
Mielőtt megmártózunk a masszázsmedencénkben, ajánlott lenne lemosni magunkról a szennyeződéseket. A legtöbb ember azonban ezt a lépést előszeretettel felejti el, és merül a vízbe.
Nálunk valamiért nincs hagyománya a használata előtti tusolásnak, elég, ha csak körbenézünk egy standon, hogy hány ember mossa le az út porát magáról, mielőtt vízbe csobban. Az eredmény lehangoló. Hiába a táblák, a figyelemfelhívó szövegek, amik azt hirdetik, kötelező a mosakodás, az emberek nem törődnek vele.
Ajánló: A 4 legnépszerűbb cikkünk...

4 + 1 tipp, jakuzzi vásárlás előtt
1. Mire van szükség jakuzzi telepítéséhez? Áramigény, terület? Kertbe, beltérbe? stb.
2. Mitől függ egy jakuzzi fogyasztása és mennyi ez?
3. Mennyit kell a jakuzzival foglalkozni? Milyen sűrűn kell cserélni a vizét?
4. Hányan fogják használni a jakuzzit?
+1. ?
Tovább
Jakuzzi kertbe, teraszra, kültérre. Mire érdemes figyelnie telepítés előtt?
Milyen áram szükséglete van egy jakuzzinak?
Hogyan kell feltölteni vízzel és hogyan lehet leereszteni?
Milyen alapra lehet helyezni?
Mennyi hely szükséges körülötte?
Stb.
Tovább
Beltéri jakuzzi. Mire érdemes figyelni?
A jakuzzi lakásban, beltérben való elhelyezésének is vannak sarkalatos pontjai amiket érdemes átgondolni ha úgy dönt, hogy beltérbe telepítené a jakuzzit, ugyan úgy, mint a kertben elhelyezett jakuzziknál.
Lássuk mire érdemes figyelni ebben az esetben.
Tovább
Jakuzzi fogyasztása. Havi fenntartási költségek forintban.
Egy jakuzzi fogyasztása, havi fenntartása több dologból adódik össze, ezekkel érdemes tisztában lennie. Hiszen a jakuzzinak, bár hihetetlen sok előnye van, és nagyon sok boldogságot és örömöt tud vinni az életébe, de vannak fenntartási költségei.
Lássuk miből állnak ezek a költségek és, hogy mennyi is ez..
Tovább
Attól még, hogy nem vagyunk látványosan piszkosak, a bőrünk bizony nem tiszta, és ha így ülünk bele a masszázsmedencébe, akkor a kórokozók bele fognak kerülni a vízbe. Ez főleg azért probléma, mert rengeteg az ember. Kerüljünk mindenféle sminkterméket és hajformázó terméket, ha fürdőzni készülünk, mert a vízben oldott anyagok a saját és környezetünk egészségét is veszélyeztetik.
Nem szükségeltetik hosszú ideig tartó tusolás, már egy 10-20 másodperces gyors zuhannyal is meg tudjuk testünk 90 % át gyorsan tisztítani ezektől a szerektől, annyira amennyire szükséges.
Közületi medencéből jakuzziból kilépve, mindenképpen javasolt a zuhanyzás, de itt ne siessük el a dolgokat, tusoljunk le rendesen. Sok ember sok mindent vihet a vízbe, nincs arra szüksége egyikünknek sem hogy bármit is hazavigyünk, amit amúgy nem szeretnénk.
Szintén érdemes viszonylag gyorsan szárazra törülni magunkat, és a vizes fürdőruhát is hamar levenni.
Saját otthoni jakuzzi
Ha minél tovább szeretnénk használni a saját jakuzzinkat, és nem szeretnénk folyamatosan tisztítani, vagy leengedni és feltölteni, akkor érdemes minden egyes elmerülés előtt szintén egy gyors zuhanyt venni.
Ez leginkább azért ajánlott, mert a sminkek, testápolók, parfümök, krémek stb. ha a jakuzziban áznak le rólunk, akkor azok miatt a víz el fog kezdeni habzani. Nyilván ez nem olyan óriási probléma, viszont nem is szüntethető meg olyan gyorsan. Pontosabban gyorsan igen, különböző habzásgátlókkal, de az nem tartós. Ugyanis a jakuzzi csöveiben, szűrőbetéteiben le fognak tapadni, főleg az olajos, zsíros krémek, amiket igen nehéz kiszedni ezután.
Leginkább nagyon sűrű, akár naponta elvégzett szűrőbetét tisztítással, és intenzívebb vízszűréssel lehet. Legrosszabb esetben a csöveket is át kell mosni.
De ha egy kicsit odafigyelünk, vagy alig használunk ilyen szereket esetleg csak 6-8 órával előtte használtunk, akkor magán jakuzzinál nem lesz olyan nagy probléma ha néha kimarad előtte a zuhanyzás. Ez főleg a téli időszakban, kertben elhelyezett jakuzziknál szokott előfordulni.